Autokrosaři převzali ocenění v Humpolci!

Autokrosaři převzali ocenění v Humpolci!

Letošní autokrosová sezóna je již minulostí a pomyslnou tečku za ní udělalo v sobotu 14.října tradiční Setkání mistrů v Humpolci. Zde po závodě došlo k přesunu na slavnostní vyhlášení do Spolkového domu, kde byl vyhrazen i prostor pro přední ocenění kampaně Fair-play motorsport Autoklubu České republiky. Zatímco jezdci kartingu a motokrosu již své ocenění mají, autokrosaři na ně čekali až do Setkání mistrů, kam za nimi přijel i ambasador kampaně Marek Joura. Ten byl velice potěšen počtem jezdců, kteří po celý rok dodržovali Kodex mladého závodníka a mohl je tak právem ocenit diplomy a věcnými cenami. Těch bylo celkem sedmnáct! A komu se to v letošní sezoně MMČR v autocrossu podařilo?

Začněme divizí Racer Buggy 125, zde pravidelně startoval Lukáš Svoboda, po celou sezonu dodržoval Kodex mladého závodníka a získal tak naše ocenění. Podobně na tom byla v letošním roce i Eliška Pytlounová, které není cizí podat si po závodě se soupeřem ruku, děkujeme a udělujeme dvě hvězdy! Posledním oceněným z této divize je rychlá „devětadevadesátka“ a to Stanislav Brousek. Jeho chování nerozhodí ani nepovedený závod a získává tak dvě hvězdy.

Stejný počet oceněných je i v Racer Buggy 250 a i zde má zastoupení rodina Pytlounových. Daniel získal dvě hvězdy. Gratulujeme! Dalším oceněných je Tomáš Svoboda, ten v sezóně vzorně dodržoval Kodex mladého závodníka a i jemu patří naše ocenění. Poslední oceněným je ten nejrychlejší a to Václav Kindl. Václav si na Setkání mistrů vyzkoušel Junior Buggy a věříme, že si svou úroveň fair-play udrží i příští rok v této kategorii. V této kategorii jsme v letošním roce ocenili pouze Martina Kadlečíka, který po celý rok dodržoval Kodex mladého závodníka a navíc se stal mistrem této kategorie. Skvělá práce!

Populární KartCross má mezi oceněnými také svého zástupce. Tím je Lukáš Svoboda, který je zde sice nejmladší, ale svou úrovní fair-play často převyšuje starší soupeře. Jen tak dál!

Ocenění získávají také všichni účastníci kategorie Racer Buggy 160, tedy naši nejmladší závodníci, doufejme, že je toto ocenění podpoří a ukáže jim správný směr jejich závodní kariéry. Jmenovitě to jsou: Jan Matějka, Matěj Ouředníček, Václav Suda, Petr Bílek, Sebastian Mihulka, Vilém Florián, Ladislav Hanák, Amálie Žídková a Václav Hartman.

Jezdci, kteří nebyli na slavnostním vyhlášení, mohou napsat na schimmer@autoklub.cz a ceny jim budou zaslány poštou. Nyní zbývá předat ocenění pouze mladým jezdcům silničních motocyklů, to proběhne v prosinci v Českých Budějovicích.

Zjistěte více