Fair-play motorsport má novinky!

Fair-play motorsport má novinky!

Loňská sezóna je již dávnou minulostí a s ní i první rok kampaně Fair-play motorsport. Kampaň realizována Autoklubem České republiky na podporu fair-play mezi jezdci do 18 let se setkala s bohatým ohlasem a na konci roku ocenila celkem 67 jezdců. Na tomto skvělém čísle se nejvýraznější měrou podíleli jezdci kartingu, kde si ocenění odnesl nejvyšší počet závodníků. Ambasador Jan Midrla ocenil s hosteskami 25 dětí, musíme však přihlédnout k faktu, že v kartingu jsme na rozdíl od zbylých disciplín sledovali hned dva seriály a to jak MČR, tak Pohár Autoklubu České republiky. Ani ve zbylých disciplínách však nebyla nouze o oceněné. Druhý nejvyšší počet ocenění předal Marek Joura, který ocenil skvělých 17 autokrosařů. Martin Michek předal na posledním závodě MMČR v motokrosu juniorů v Jiníně 15 ocenění a Jakub Smrž na slavnostním vyhlášení sezóny MČR miniracingu ocenil 10 jezdců.

Všichni tito úspěšní fair-play závodníci již nyní mohou čerpat své zasloužené fair-play výhody. Tu aktuální vždy najdou v sekci „Ocenění“ na webu fairplay-motorsport.cz a v průběhu roku se mohou těšit na opravdu zajímavé akce spojené s partnery projektu Fair-play motorsport.

S podporou fair-play to však Autoklub České republiky myslí opravdu vážně a proto v roce 2018 rozhodně nehodlá polevit v propagaci této problematiky. Důkazem je i rozšíření působnosti na sociálních sítích. Po Facebooku nyní kampaň najdete i na síti Instagram, kde ji můžete sledovat jako profil @jedufair. Další z novinek budou velké fair-play plachty! Tyto plachty Autoklub České republiky dlouhodobě propůjčí do klubů, které kvalitně realizují závody pro mladé jezdce. Plachty budou neustále k vidění na vybraných závodištích a je jisté, že přispějí ke zviditelnění snahy o vyšší úroveň fair-play v českém motorsportu.

Podstatnější změnou bude přijetí další disciplíny. Karting, autocross, miniracing a motokros rozšíří od letošního roku také supermoto! V českém mistrovství startuje zajímavý počet mladých „motárdistů“, takže i tato disciplína si logicky zaslouží pozornost kampaně na podporu fair-play. Ambasadorem pro supermoto je loňský mistr České republiky Milan Sitnianský, podle kterého má podpora fair-play smysl. „Určitě ano, zejména pro mladé závodníky. Když budou touto cestou vedeni už od malička, budou fair-play po zbytek své kariéry,“ potvrdil svůj názor dvaadvacetiletý jezdec při rozhovoru.

Ostatní disciplíny dostanou do nové sezóny další ambasadory. Ambasador pro karting bude nově s Honzou Midrlou i dvojnásobný mistr Evropy v kategorii Superkart Adam Kout. Autokrosaři letos s Markem Jourou uvidí na propagačních materiálech čerstvého držitele Zlatého volantu Petra Nikodéma. V motokrosu bude duo Martinů. Martina Michka totiž doplní Martin Krč. Pro závody silničních motocyklů je ambasadorem kampaně Jakub Smrž. V průběhu sezóny se můžete těšit na fair-play rozhovory se všemi novými ambasadory.

Nová sezóna už doslova klepe na dveře. Novinek je velká spousta, což dokazuje, že kampaň Fair-play motorsport přes zimu rozhodně nespala. Pevně věříme, že si mladí jezdci vezmou fair-play k srdci a budou v roce 2018 dodržovat Kodex mladého závodníka. Pro ty, kteří to vydrží po celou sezónu, opět čekají zajímavé odměny od Autoklubu České republiky z rukou hvězd jednotlivých motoristických disciplín.

Zjistěte více