Fair-play pro motorsport startuje!

Fair-play pro motorsport startuje!

Autoklub České republiky v těchto dnech spouští novou kampaň, která je zaměřena na podporu fair-play v českém motorsportu. Kampaň cílí na jezdce do 18 let a jejich rodiče v kontaktních disciplínách a to primárně v kartingu, motokrosu, autocrossu a silničních závodech motocyklů. „Autoklub České republiky cítí silnou potřebu podpořit mezi mladými jezdci jejich smysl pro vnímání fair play, čest a spravedlnost. Jde o základní lidské hodnoty a ve sportu se jejich důležitost jen zvětšuje.“ říká výkonný ředitel Autoklubu České republiky Mgr. Adam Eliáš.

Přípravy projektu byly započaty již v listopadu 2015 a bylo při nich spolupracováno s odborníky nejen z oblasti motoristického sportu, ale např. i psychologie. „Cílem bylo vytvořit kampaň, která donutí přemýšlet lidi pohybující se na závodištích o svém chování a zároveň s touto problematikou osloví i ty nejmenší závodníky, což nebylo vůbec jednoduché, ale pevně věřím, že průběh letošní sezony potvrdí správnost směru, kterým jdeme. Osobně považuji úroveň fair-play ve sportu za velmi důležitou, dokáže totiž zásadně ovlivnit náhled široké veřejnosti na celé odvětví.“ zdůrazňuje koordinátor projektu Jakub Schimmer.

Pro kampaň se podařilo získat podporu hned od několika osobností českého motorsportu, které postupně představíme. Ti jsou vystaveni do role pozitivních vzorů pro mladé závodníky a to nejen v oblasti dovedností, ale i chování. Jedním z nich je i známý motocyklový závodník Jakub Smrž. „Věřím, že je možné dát lidem do podvědomí, že závodit fair-play se dá, aniž by to poškodilo kvalitu závodů. Jsem rád, že takový projekt vznikl a věřím, že díky němu hodně jezdců a i lidí kolem závodů pochopí, že vítězit se má na trati, ale vždy jen poctivě.“ komentuje 33 letý jezdec svůj postoj ke kampani.

První, kdo přijdou do styku s propagačními materiály kampaně, budou mladé naděje českého autocrossu při předsezonním školení 4.března v Zichovci. Zde bude mít kampaň své letáky a bannery, nejinak tomu pak bude na dalších školeních stěžejních disciplín. V průběhu samotné závodní sezony se jezdci, dodržující náš Kodex mladého závodníka, mohou těšit na zajímavá ocenění z rukou sportovních autorit, o čemž se můžete dočíst v jednotlivých sekcích webu fairplay-motorsport.cz nebo na facebook.com/jedufair.

Zjistěte více