Jak Fair-play motorsport funguje?

Jak Fair-play motorsport funguje?

Start letošní sezony se nezadržitelně blíží a již tento víkend odstartují první závody, kde bude k vidění i kampaň Fair-play motorsport.  Je tedy vhodná chvíle podrobně vysvětlit její fungování všem mladým závodníkům i rodičům, kteří se o kampaň zajímají.

Jak je zřejmé z propagačních materiálů, Fair-play motorsport je zaměřený na závodníky do 18 let v kontaktních disciplínách, tedy v kartingu, autocrossu, motokrosu a silničních závodech motocyklů. Jsou do něj automaticky zapojeni všichni jezdci do 18 let v těchto disciplínách. Níže se můžete podívat, na kterých seriálech se budeme pohybovat a které třídy tam budeme sledovat. Tým našeho projektu bude na každém závodě těchto seriálů, kde bude ve spolupráci se sportovními komisaři hodnotit, zda je chování jezdců v souladu s naším kodexem mladého závodníka. Kodex mladého závodníka najdete ve stejnojmenné záložce tohoto webu. Vybrané jezdce pak budeme oceňovat na předposledním závodě sezony, podmínkou pro ocenění je dodržování našeho kodexu v průběhu všech předchozích podniků.

Oceňovat jezdce bude přímo ambasador našeho projektu, který přijede na předposlední závod sezony, mladí závodníci tak budou mít jedinečnou šanci potkat se s úspěšným jezdcem své disciplíny. Ocenění bude spočívat v získání hvězdné samolepky, kterou můžete najít třeba na zadní straně informačního letáku. Pokud ho nemáte, jistě se Vám dostane do rukou při prvním závodě. Jedna hvězda na samolepce znamená dodržování kodexu po celou sezonu, dvě hvězdy znamenají dodržování kodexu po celou sezonu a výrazný čin fair-play v sezoně, tři hvězdy pak dodržování kodexu po celou sezonu a více výrazných činů fair-play v sezoně. Nositel této samolepky je pak zároveň nositelem prestižního ocenění, které symbolizuje čestné jednání a chování. Vše bude samozřejmě doplněno hmotnými cenami a výrazným mediálním zviditelněním. Ocenění a výhody z něj plynoucí lze charakterizovat jako poděkování Autoklubu České republiky za vzorné chování na závodišti i v depu a snahu jít příkladem ostatním jezdcům.

Pokud chcete, aby Vám neunikla žádná podstatná informace o Fair-play motorsport, můžete dát LIKE naší stránce na facebook.com. Stránku najdete na www.facebook.com/jedufair. Zde zveřejňujeme v rámci tiskových zpráv novinky, rozhovory a příběhy spojené s problematikou fair-play.

A kde se budeme pohybovat?

KARTING

Dotčené seriály: Mistrovství ČR, Pohár AČR

Dotčené třídy: MČR: ŠKOLNÍ 50, MINI 60, BABY 60, Easykart 60, Rotax MAX, OK Junior, OK – PAČR: ŠKOLNÍ 50, MINI 60, BABY 60, Easykart 60, Easykart 100, Rotax MAX, OK Junior, OK

AUTOCROSS

Dotčené seriály: MMČR, MČR, Česká trofej

Dotčené divize a třídy: MMČR: JuniorBuggy – MČR: RB125, RB250 – ČT: RB160

MOTOKROS

Dotčené seriály: MMČR v motokrosu juniorů

Dotčené divize a třídy: tř.50, 65, 85, MX2 Junior, 125 Junior 2T

SILNIČNÍ ZÁVODY MOTOCYKLŮ

Dotčené seriály: MMČR

Dotčené divize a třídy: MMČR: Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Mini GP Stock, Mini GP Open, Mini GP Pro

Zjistěte více