Karting má 25 oceněných!

Karting má 25 oceněných!

Jednotlivé závodní seriály pomalu míří do svého konce a spolu s nimi i letošní snažení Autoklubu České republiky o podporu fair-play v českém motorsportu. Není žádnou novinku, že kampaň Fair-play motorsport se věnuje čtyřem dětským disciplínám. Zatímco autocross a silniční motocykly mají ještě v říjnu své podniky, motokros a karting jedou poslední závody v září. A právě kartingu bude věnována tato tisková zpráva. V letošním roce jsme se zaměřili na úroveň fair-play v Poháru Autoklubu České republiky v kartingu a v Mistrovství České republiky v kartingu. V neděli 17.9.2017 se v Chebu odehrál poslední závodu prvního ze seriálů a my zde tak s ambasadorem Janem Midrlou předali vybraným jezdcům ocenění. O týden později se svého ocenění dočkali jezdci jedoucí MČR v kartingu.

A co museli ocenění jezdci splňovat? Především museli v daném seriálu absolvovat všechny podniky, fair-play není jen o slušném chování, ale také o vytrvalosti a bylo příjemné vidět, kolik mladých jezdců absolvovalo celou sezonu a zúčastnili se tak závodů jak v úplně západním cípu republiky v Chebu, tak i přesně na druhé straně v Třinci. V průběhu všech závodů pak bylo potřeba dodržovat náš Kodex mladého závodníka, který zavazuje nejen jezdce, ale rodiče a tým.

A komu se to podařilo? Ve třídě OK je jediným oceněným Dušan Kouřil. Ten zde začal v průběhu sezony dominovat i bodově, pokud však byl někdo rychlejší, bojoval s ním vždy tvrdě, ale v duchu fair-play. Dušan si tak vysloužil rovnou dvě hvězdy. I ve třídě Rotax 125 junior MAX máme jednoho oceněného a tím je Štěpán Galáš! Štěpán reprezentuje tým Gregor Racing a soustředí se na MČR. Po celý rok vzorně dodržoval Kodex mladého závodníka a získal tak jednu hvězdu. Kategorie Easykart 100 se jezdí pouze v Poháru Autoklubu České republiky a možná právě proto je zde velice kvalitně obsazena. V této třídě získali ocenění tři jezdci, na tom by nebylo nic zvláštního, máme zde však jediné nejvyšší ocenění a to 3 hvězdy! To získala Michelle Jandová, která se ve vyrovnané třídě Easykart 100, na rozdíl od některých soupeřů, nenechá rozházet nejedním velmi tvrdým soubojem a dělá dobré jméno českému motorsportu i v zahraničí. Na paty ji celý rok šlapal Martin Antoš, který, stejně jako Michelle, šel příkladem v oblasti fair-play ostatním soupeřům a získal tak jednu hvězdu. Posledním oceněným z kategorie Easykart 100 je Ondřej Fuk, tomu se bodově nejvíce dařilo v Třinci, úroveň fair-play však držel vysokou v průběhu celé sezony a může se tak pochlubit jednou hvězdou.

Pomalu se dostáváme k pomalejším kategoriím, které však rozhodně nebyly méně zajímavé, naopak. Ve třídě Easykart 60 máme  hned 6 oceněných a to je nejvíce ze všech kategorií. Hned ve své premiérové sezoně získala ocenění Karolína Vančíková! Ta obdržela jednu hvězdu za vzorné dodržování Kodexu mladého závodníka, navíc ve své první kompletní sezoně PAČR často překvapovala svou rychlostí i zkušenější soupeře. Velmi rychlý byl v letošním roce i Filip Kříž. Filip měl letos kombinovaný program, zatímco v MČR se objevoval sporadicky, v Poháru Autoklubu České republiky jel všechny závody a díky svému chování tak získal jednu hvězdu. To jeho soupeř Tomáš Rosypal letos absolvoval kompletní PAČR i MČR, kde si vysloužil ocenění za své chování. Je tak dobrým vzorem nejen pro ostatní závodníky, ale hlavně pro svého mladšího sourozence ve třídě ŠKOLNÍ 50. Maxmilian Karhan a Petr Kačírek, to je dvojka, která sdílí nejen týmový stan, ale i slušné schování. Oba získali ocenění v podobě jedné hvězdy, navíc absolvovali ve třídě Easykart 60 kompletní oba dva sledované seriály! Jen tak dál kluci. Posledním oceněným v této nabité třídě je Jirka Svoboda, ten získal jednu hvězdu za svou účast v PAČR, kde po celou sezonu vykazoval vysokou úroveň fair-play.

Po výživné Easykart 60 jsou tu další dvě slabší kategorie šedesátek. Ve třídě Mini 60 patří mezi nejpilnější jezdce Ivan Pavlovec, který v letošním roce odjel v duchu fair-play kompletní PAČR i MČR. Ivan si zasloužil dvě hvězdy, protože i po prohraném souboji neváhá přispěchat za svým soupeřem a podat mu ruku. Dalším oceněným v této třídě je Václav Strakatý! Václav je rychlá „jednadvacítka“ z Prague Academy . V letošním roce vzorně dodržoval Kodex mladého závodníka v průběhu celé sezony Poháru Autoklubu České republiky a vysloužil si tak jednu hvězdu. Posledním oceněným „miníkem“ je Samuel Matějka. Samuel odjel s vysokou úrovní fair-play celou sezonu Poháru Autoklubu České republiky a získal jednu hvězdu.  Dva oceněné má i kategorie Baby 60, prvním z nich je západočeský Lukáš Tomášek. Lukáš je mladší z bratské závodní dvojice a ve své premiérové kompletní sezoně v Poháru Autoklubu České republiky patřil ke špičce kategorie Baby 60 v úrovni fair-play. V té rozhodně o nic nezaostával ani Tobiáš Louda. Tobiáš v průběhu všech závodů Poháru Autoklubu České republiky vzorně dodržoval Kodex mladého závodníka. Dvě hvězdy získal, protože si rád zajde podat ruku se svými soupeři před závodem i po nich.

Na posledním závodě Poháru Autoklubu České republiky v kartingu získali ocenění i všichni účastníci kategorie ŠKOLNÍ 50, tedy naši nejmladší závodníci, doufejme, že je toto ocenění podpoří a ukáže jim správný směr jejich závodní kariéry. Jmenovitě to jsou. Tomáš Vančík, Michal Bláha, David Rosypal, Matyáš Kopecký, Dan Novotný, Vojta Mlejnecký, Martin Šetlík, Filip Kovalík a Kuchařové Radek a Ruda.

Všichni ocenění získali diplom podepsaný Prezidentem Autoklubu České republiky Janem Šťovíčkem s kartou plnou výhod. Aktuální výhodu, kterou mohou čerpat najdou vždy na www.fairplay-motorsport.cz , dále věcné ceny a hlavně jasnou zprávu od Autoklubu České republiky, že si vážíme jejich příkladného chování na závodech. Děkujeme!

Václav Strakatý – Mini 60                             Ivan Pavlovec a Samuel Matějka (Mini 60)

Karolína Vančíková – Easykart 60              Tomáš Rosypal – Easykart 60

Ondřej Fuk – Easykart 100                               Petr Kačírek – Easykart 60

Maxmilián Karhan – Easykart 60                  Lukáš Tomášek – Baby 60

Tobiáš Louda – Baby 60                                  Michelle Jandová – Easykart 100

Martin Antoš  – Easykart 100                           Filip Kříž – Easykart 100

 

Dušan Kouřil – OK                                          Jiří Svoboda – Easykart 60

 

Michal Bláha – Školní 50             Matyáš Kopecký – Školní 50

Daniel Novotný – Školní 50        Tomáš Vančík – Školní 50

Rudolf Kuchař – Školní 50         Filip Kovalík – Školní 50

Vojtěch Mlejnecký – Školní 50   Martin Šetlík – Školní 50

Zjistěte více