Martin Michek předal 15 ocenění!

Martin Michek předal 15 ocenění!

Poslední zářijová sobota byla v letošním roce mimořádně motokrosově nabitá. Zatímco reprezentační tým České republiky bojoval na Mistrovství světa družstev, čeští junioři měli na programu poslední závod MMČR v motokrosu juniorů. A právě závod v Jiníně byl optimální příležitostí pro předání ocenění jezdcům, kteří dodržovali Kodex mladého závodníka v průběhu celé sezony. Motokros se tak po kartingu stal druhou kategorií, kde jsme v letošním roce předali diplomy s věcnými cenami a hlavně originální kartou, plnou fair-play výhod. Momentálně tak máme předáno zhruba polovinu ocenění, které v letošním roce mezi mladými jezdci padnou. Není žádným tajemstvím, že projekt Fair-play motorsport Autoklubu České republiky se věnuje čtyřem dětským disciplínám, nyní nám tak zbývá pouze autocross a silniční motocykly.

Na sobotní závod do Jinína za námi přijel i ambasador Martin Michek, ten byl počtem oceněných a úrovní fair-play mile překvapen a s radostí tak předával ceny. A co museli ocenění jezdci splňovat? Především museli v MMČR v motokrosu juniorů absolvovat všechny podniky, fair-play není jen o slušném chování, ale také o vytrvalosti a bylo příjemné vidět, kolik mladých jezdců absolvovalo celou sezónu. V průběhu všech závodů pak bylo potřeba dodržovat náš Kodex mladého závodníka, který zavazuje nejen jezdce, ale i rodiče a tým.

A kterým jezdcům Martin Michek předal ocenění? Mezi nejmladšími jezdci ve třídě 50 ccm získali ocenění hned tři jezdci. Prvním z nich byl západočeský Dominik Valter. Dominik patří k předním jezdcům kategorie 50 ccm a jeho tým se nebojí pomoci i jinému závodníkovi. Z Jinína si tak odváží dvě hvězdy! Jeho soupeřem byl letos Ferdinand Lipka. I on vzorně dodržoval Kodex mladého závodníka v průběhu všech závodů a získal tak ocenění v podobě jedné hvězdy. Jednu hvězdu získal i David Lukáš. David je třetím a posledním oceněným ve třídě 50 ccm. Děkujeme za celosezonní dodržování Kodexu mladého závodníka. Nyní se dostáváme ke kategorii 65 ccm. Zde bylo o jednoho oceněného jezdce více, než v „padesátkách“. Prvním z nich byl zároveň i absolutní mistr České republiky v této třídě pro letošní rok. Tím není nikdy jiný, než Julius Mikula. Julek je navíc jediným motokrosařem, který v letošním roce získal 3 hvězdy, protože po každém souboji neváhá zajet za soupeřem a podat mu ruku. Gratulujeme! Na zadním kole mu však celou sezonu visel Vítězslav Marek. Ten patří ke špičce „pětašedesátek“ nejen rychlostně, ale i v úrovni fair-play a získal tak dvě hvězdy. Dvě hvězdy získal i Antonín Kabát, další z úspěšných jezdců této kategorie, kterému není cizí podání ruky soupeři. A do třetice dvě hvězdy. Ty si veze domů Václav Janout, kterému se letos bodově nejvíce dařilo v Jiníně, úroveň fair-play však byla vysoká v průběhu celé sezony. Můžeme tak konstatovat, že „pětašedesátkaři“ patří k výkladní skříni fair-play českého juniorského motokrosu.

O nesprávnosti tohoto tvrzení nás však může přesvědčit hned další kategorie a to 85 ccm. Zde převažuje kvantita nad kvalitou. Bylo zde uděleno dokonce 5 ocenění. Na rozdíl od 65 ccm však zde máme pouze jedno vyšší ocenění ve formě dvou hvězd. To v letošním roce získal Jan Wagenknecht, který si dokonce vyjel i titul absolutního mistra České republiky ve třídě 85 ccm. Honza si podá ruku se soupeřem i po prohraném souboji, kterých však v letošním roce příliš nebylo. Dalším oceněným ve třídě 85 ccm byl Matyáš Chlum. Rychlý jezdec z Motorsport Chýnov v letošním roce dodržoval Kodex mladého závodníka a získal tak ocenění v podobě jedné hvězdy. Jen tak dál! Podobně si počínal i Adam Máj, ten v letošním roce absolvoval celý seriál ve třídě 85 ccm a opravdu v duchu fair-play. Ocenění v podobě jedné hvězdy ho tak neminulo! Oba tito jezdci se navíc dokázali probojovat i do TOP10 v celkovém pořadí. To se podařilo i Davidovi Vondrákovi, který skončil těsně před Adamem na osmém místě. Získal i ocenění za vzorné dodržování Kodexu mladého závodníka. Gratulujeme! Posledním oceněným v kategorie 85 ccm je Ladislav Eliáš. Devítka z SMS Pardubice v letošním roce získal jednu hvězdu. Dobrá práce!

Ani ve třídě 125 ccm nebyli někteří jezdci ochuzeni o naše ocenění. Velmi dobře si v této třídě počínal Jiří Hubálovský. Ten se nakonec stal bronzovým mužem této třídy, ke špičce však patří i v úrovni fair-play. Dvě hvězdy! Kvalitní výkony letos předváděl i Mirošovský Jaroslav Strnad. Rychlá „jednaosmedesátka“ s charakteristickým žlutým zbarvením v letošní sezoně získala dvě hvězdy. A to hlavně proto, že si neváhá podat ruku soupeři na konci závodu. Posledním oceněným je Pavel Vítovec, ten závodí za SMS Praha a jeho výkony měly letos vzestupnou tendenci. Úroveň fair-play však byla vysoká po celou sezonu. Jen tak dál!

Celkově jsme tedy v juniorském motokrosu rozdali krásných 15 ocenění, což je o dost více, než na začátku roku tipoval ambasador Martin Michek. Všichni ocenění získali diplom podepsaný Prezidentem Autoklubu České republiky Janem Šťovíčkem s kartou plnou výhod. Aktuální výhodu, kterou mohou čerpat najdou vždy na www.fairplay-motorsport.cz, dále věcné ceny a hlavně jasnou zprávu od Autoklubu České republiky, že si vážíme jejich příkladného chování na závodech. Nezbývá tak, než jezdcům poděkovat a doufat, že jim projekt Fair-play motorsport Autoklubu České republiky ukazuje správnou cestu. Nyní náš čeká předávání ocenění mezi autokrosaři a to v sobotu 14.10. 2017 v Humpolci. Sledujte nás na facebooku Fair-play motorsport a dozvíte se více.

 

Adam Máj – 65 ccm                                    Ladislav Eliáš – 85 ccm

Matyáš Chlum – 85 ccm                               Jan Wagenknecht – 85 ccm

David Vondrák – 85 ccm                               Václav Janout – 65 ccm

Antonín Kabát – 65 ccm                              Julius Mikula – 65 ccm

Ferdinand Lipka – 50 ccm                              Dominik Valter – 50 ccm

Pavel Vítovec – 125 ccm 2T                            Jiří Hubálovský – 125 ccm 2T

Jaroslav Strnad – 125 ccm 2T                         David Lukáš – 50 ccm

Vítězslav Marek – 65 ccm

Zjistěte více