Známe desítku oceněných v miniracingu!

Známe desítku oceněných v miniracingu!

Ve sváteční pátek 17. listopadu se v Českobudějovické restauraci Gerbera odehrálo slavnostní vyhlášení sezóny miniracingu. Organizátoři ze SMRZ academy dali prostor k předání ocenění kampaně Fair-play motorsport Autoklubu České republiky a mladí jezdci na silničních motocyklech se tak po jezdcích kartingu, motokrosu a autokrosu stali posledními, kteří dostali svá ocenění za dodržování Kodexu mladého závodníka v letošním roce. Chybět samozřejmě nemohl ambasador kampaně Jakub Smrž. Ten osobně předal ocenění všem 10 závodníkům, kteří našli ve svých dárkových taškách věcné ceny, hvězdné fair-play samolepky a speciální fair-play slevovou kartu. A kteří jezdci si tyto dárkové tašky odnesli?

Začněme závodníky z kategorie Minimoto junior A, kde jsme měli hned téměř polovinu oceněných. V této čtyřce nechyběl ani letošní mistr této třídy, sedmiletý Adam Vyskočil, ten absolvoval v letošním roce všechny závody a z rukou Jakuba Smrže přebral jednu hvězdu. Stejně na tom byl i jeho kolega Viktor Čech. Gratulujeme! Velmi rychlá „dvacítka“ z této kategorie je Jindřich Škopek, ten v letošním roce též absolvoval všechny závody mistrovství České republiky a stejně jako jeho dva již zmínění kolegové získal jednu hvězdu. Posledním oceněným z této kategorie je Jan Skoupý, ten si kromě jedné hvězdy projektu Fair-play motorsport odnesl i osobní ocenění Skokan roku.

S přechodem do kategorie Minimoto junior B se dostáváme i k prvnímu vyššímu ocenění. To získal Matyáš Pálka. Matyáš neváhá podat ruku soupeřům před závodem i po něm a získal tak dvě hvězdy! Mezi „béčkaři“ však nebyl sám. Druhým jezdcem, který získal dvě hvězdy byl Petr Trsek Ani Petrovi nejsou soupeři lhostejní, podání ruky po závodě je pro něj samozřejmost a získal tak dvě hvězdy! Poslední dva ocenění v této třídě již získali klasickou jednu hvězdu za dodržování Kodexu mladého závodníka. Prvním z nich byl velmi rychlý Michal Prokeš, děkujeme za předvedené fair-play chování, jen tak dál! Čtyřku oceněných v této třídě uzavírá Matyáš Eliáš. I ten v letošním roce absolvoval všechny závody MČR a za své chování v duchu fair-play ho jedna hvězda neminula.

Zbývá nám kategorie Mini GP Stock. Té v letošním roce značně čeřil vody Marek Kindermann, jeho skvělé výkony však nikdy nepostrádají fair-play a Marek tak získal jednu hvězdu. Posledním oceněným je Lukáš Pelikán. I Lukáš si z Českobudějovické Gerbery odvezl jednu hvězdu my mu za celý Autoklub České republiky gratulujeme.

Bývají již tradicí, že závodní sezóna uteče jako voda. Projekt fair-play motorsport však v zimě rozhodně spát nebude a nejen jezdci silničních motocyklů se mohou těšit na zajímavé novinky. Gratulujeme všem oceněným a děkujeme za jejich fair-play chování v průběhu letošní sezóny. Fair-play je důležité a my věříme, že v příštím roce převezme ocenění ještě více mladých závodníků.

Zjistěte více